POMOC PRO MORAVU
Pomoc jižní Moravě
602 345 2349/0800
Transparentní účet TJ Sokol Dobřichovice
(dle podmínek České spořitelny veřejně viditelný nejpozději od 5.7., v praxi do konce června)
Hrůzné záběry ze čtvrtečního večera a následné noci z jižní Moravy otřásly námi všemi. Co jsme byli doposud zvyklí vídat jen ze zahraničních reportáží, se stalo realitou pár set kilometrů od nás. Pobořené domy a haly, auta rozházená jako angličáky všude možně, polámané a vyvrácené stromy, domy bez střech, bez oken a k tomu stovky raněných a bohužel i několik mrtvých. Výsledek několikaminutového řádění přírodních živlů.
Pocit sounáležitosti a potřeba okamžitě začít pomáhat těm nejvíce zasaženým musí být zcela přirozenou reakcí každé normální lidské bytosti. A není to jenom si vrhnout rukávy a pustit se fyzické práce při likvidaci té spouště. Pro nás vzdálenější se nabízí pomoc materiální anebo finanční.
Organizace té první se chytli dobřichovičtí dobrovolní hasiči, kteří až do sobotního (26.6.) večera budou v místní hasičárně v centru města shromažďovat vše potřebné – úklidové a dezinfekční prostředky, nářadí, deky, oblečení a trvanlivé potraviny a vodu. Vše pak během neděle chtějí dopravit do zasažené oblasti a předat potřebným.
Přímou finanční pomoc organizuje město Dobřichovice, které si hodlá vzít patronát nad jednou z postižených obcí a té zaslat peněžní dar.
Jinou formu finanční pomoci zvolila Tělocvičná jednota Sokol Dobřichovice. Hned v pátek ráno jsme otevřeli speciální účet, který bude do několika dnů (dle podmínek České spořitelny) přetransformován do tzv. transparentní formy, kdy bude moci kdokoliv prostřednictvím internetu vidět poukázané částky a jména dárců stejně, jako kolik peněz, kdy a kam bylo následně odesláno.
Úplně první částka, která dorazila, bylo 100.000,- Kč z účtu Rusnák Dental Care s.r.o. – účtu Očkovacího centra Dobřichovice. Přestože si musíme velmi pečlivě hlídat cash flow a netrpělivě čekáme na každé proplacení vykázaných výkonů od zdravotních pojišťoven, začínáme naplňovat další z našich cílů. Kdysi na začátku jsme opakovaně veřejně deklarovali, že pokud bude projekt úspěšný, přinese kromě možnosti nechat se oočkovat co nejblíže svému domovu všem našim občanům, sousedům a dalším lidem nejenom z regionu, tak tedy že přinese i finanční efekt. A strůjci centra se zavázali použít případný zisk na prospěšné věci a dobročinnost. Nikdo však nečekal, že se potřeba pomoci objeví tak brzy.
Obracíme se proto na všechny lidi dobré vůle, kterým není osud obětí z Hodonínska a Břeclavska lhostejný a chtějí pomoci, aby na náš transparentní účet přispěli jakoukoliv částkou. My se pokusíme zajistit aby, vybrané prostředky byly použity co neúčelněji a nejefektivněji a hlavně, aby je nikdo nerozkradl. Již od noci v této souvislosti komunikujeme s panem MUDr. Tomášem Šebkem, účastníkem misí Lékaři bez hranic, abychom získali co nejlepší povědomí jak s penězi naložit.
Protože účet bude veřejně přístupný až za několik dnů, pokusím se jeho stav do té doby zveřejňovat alespoň takto
Datum: Protistrana Částka Celkem
25.6. ​Rusnák Dental Care s.r.o. ​​ 100.000,-
25.6. ​​Vlachová Helena​​​​ 2.000,-